مقایسه VPN های SSTP در مقابل OpenVPN

اگر شما تا کنون بر روی پروتکل های رمزگذاری تحقیق کرده اید، شما خیلی مطمئن هستید که می خواهید برای شبکه خصوصی مجازی یا VPN هزینه و VPN خرید کنید، اما هنوز خارج از زبان تکنیکی ای کار می کنید که سعی دارد درباره پروتکل هایی بگوید که یک ارائه دهنده استفاده خواهد کرد تا اطمینان حاصل سازد که مرور اینترنت شما امن و ناشناس است. اگر شما به دنبال یک ارائه دهنده VPN بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی برای کمک به مرور امن هستید، بهتریت انتخاب های شما از پروتکل رمزگذاری OpenVPN یا SSTP خواهد بود. هر دوی این VPN ها در سایت parsvpn.net قابل خرید هستند ، بنابراین، چه تفاوتی بین آنها است و چگونه می توانین یک انتخاب نهایی داشته باشیم؟

OpenVPN vs SSTP VPN

OpenVPN در مقابل SSTP: تفاوت چیست؟

OpenVPN یک برنامه کاربردی منبع باز است که مشخص شده است برای پیاده سازی VPN ها بسیار مفید است بخاطر اینکه به طور ایمن اتصالات را ایجاد کند که هم نقطه به نقطه و هم سایت به سایت است. این شامل رمزگذاری امنیتی SSL است و به شما کمک می کند تا فایروال ها و مترجمان آدرس شبکه را دور بزنید.

SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol ) از سوی دیگر به معنی پروتکل تونلینگ سوکت امن است. توسط مایکروسافت طراحی شده است و کمی متفاوت از OpenVPN کار می کند. SSTP ترافیک را از طریق کانال SSL 3.0 روی TCP port 443 انتقال می دهد که روش تکنیکی است برای دور زدن تقریبا هر فایروال یا پروکسی که در مسیر شما قرار گرفته است.

همانطور که می بینید، هر دو پروتکل رمزگذاری بالایی به اشتراک می گذارند و انتخاب های بسیار عالی ای هستند اگر بخواهید به دنبال دور زدن فایروال باشید. آنها نمی توانند به آسانی مسدود شوند که  این موضوع آنها را برای کاربرانی که در حال تجربه سانسور و محدودیت اینترنت هستند تمام عیار می سازد.

OpenVPN در مقابل SSTP: کدام را نیاز دارید؟کدام VPN را خرید کنید؟

بنابراین قبل از خرید VPN شما مزایا و همچنین معایب هر یک را پیدا کردید. OpenVPN با تعداد بیشتری از سیستم های عامل و دستگاههای تلفن همراه سازگار است، اما SSTP برای اینکه قادر به کار باشد نیاز به نرم افزار اضافی ندارد. اگرچه شما تنها می توانید SSTP را بر روی ویندوز و حتی نسخه های گذشته ویستا استفاده کنید، آسانتر است که برای استفاده قابل درک تر را نصب کنید. شما کدام را انتخاب می کنید، همانطور که می بینید، بستگی به دستگاهی که می خواهید از آن استفاده کنید دارد. اگر شما از ویندوز ویستا یا 7 استفاده نمی کنید، شما مجبور به استفاده از OpenVPN خواهید بود. اگر شما در حال استفاده از ویندوز هستید، می توانید برای خود تصمیم بگیرید که کدام را ترجیح می دهید.

 

خرید VPN و خرید کریو در parsvpn.net

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *